Skutery dla osób niepełnosprawnych

 

Wiele osób nie wie jaki sprzęt będzie dla nich lepszy… Skuter elektryczny czy może klasyczny wózek inwalidzki? Te dwa sprzęty znacząco się między sobą różnią. Można zatem przez porównanie ich zdecydować co pokrywa się z naszymi oczekiwaniami.

Skuter dla aktywnych niepełnosprawnych

stabilny skuter elektryczny trójkołowyWarto na początku przyjrzeć się zwykłemu wózkowi inwalidzkiemu. Przede wszystkim trzeba go napędzać siłą własnych rąk. To sprawia, że poruszanie się na nim jest dość niekomfortowe. Bowiem eliminuje to dłuższe samodzielne spacery. Siła rąk kiedyś się wyczerpuje. Poza tym odbiera również swobodę, bowiem trzeba na dłuższe spacery zabierać kogoś do pomocy. Taki brak samodzielności i zależność od innych jest dla osób niepełnosprawnych szczególnie dotkliwa. Poza tym taki wózek nie ma jakichś dodatkowych udogodnień i bardzo trudno jest nim podjechać pod jakąś większą górkę. Natomiast skuter elektryczny oferuje osobie niepełnosprawnej dużo więcej możliwości. Przede wszystkim jest elektryczny, więc nie trzeba go napędzać siłą własnych rąk. Można takim skuterem jechać na dłuższą wyprawę i nie trzeba angażować w nią nikogo innego. Dla takiego sprzętu nie straszne są żadne górki, pagórki i wzniesienia. Również wjechanie do autobusu nie stanowi żadnego problemu. Poza tym takie skutery bardzo często są wyposażone w wiele innych udogodnień, które można mieć za dodatkową opłatą. Obecnie stabilny skuter elektryczny trójkołowy święci swoje triumfy na rynku i wielu niepełnosprawnych decyduje się na zakup tego sprzętu.

Każda osoba niepełnosprawna pragnie mieć choć trochę niezależności i swobody. Skuter elektryczny to gwarantuje. Bowiem nie trzeba się wysilać przy jego napędzaniu, można się nim wybierać na dłuższe podróże. To idealny sprzęt dla niepełnosprawnych, którzy wciąż chcą pozostać aktywni.