Słodkie podarunki na weselu

 

Organizując wesele, warto dokładnie przemyśleć i dopracować szczegóły. Bardzo często bowiem, to właśnie one decydują o końcowym efekcie. Dekoracje powinny być dobrane w jednej tematyce. Doskonale sprawdzają się też kartki z imionami gości na stołach. Od kilku lat panuje też zwyczaj, że Państwo Młodzi na pamiątkę podarowują jakiś drobiazg gościom. 

Coś słodkiego od pary młodej

kolorowe słodkie upominkiPrzygotowanie ślubu i wesela jest ogromnym przedsięwzięciem, które większość młodych par przygotowuje na długo przed wyznaczoną datą uroczystości. Najważniejszym zadaniem, pod kątem dekoracji, jest wybór motywu przewodniego. Zazwyczaj jest nim jakiś kwiat lub po prostu wybrany kolor. Pod tym kątem przygotowywane są również zaproszenia. Od kilku lat wszedł w modę zwyczaj dawania gościom jakichś drobiazgów na pamiątkę. Zazwyczaj są to kolorowe słodkie upominki, postawione przy nakryciu na stole, zaraz obok kartki z imieniem i nazwiskiem. Za tymi slodkimi upominkami kryją się zazwyczaj czekoladki lub owocowe cukierki- w zależności od tego, co preferują państwo mlodzi. Słodycze zapakowane są specjalnie pod kątem wesela. Na ich opakowaniach pojawia się zawsze krótkie podziękowanie wraz z datą wesela i imieniem i nazwiskiem nowożeńców. Jest to bardzo sympatyczny gest, który nie kosztuje dużo, w wywołuje uśmiech na twarzach gości, szczególnie tych najmłodszych. Takie słodycze zamawia się już w gotowych opakowaniach, zazwyczaj przez specjalne sklepy internetowe.

Przygotowując weselną uroczystość, zadbajmy o szczegóły wystroju. Dodatkowo, bardzo sympatycznym gestem jest podarowanie gościom drobnego, słodkiego upominku w ramach podziękowania za obecność. Ten zwyczaj pojawił się w Polsce kilka lat temu i cieszy się na dzień dzisiejszy ogromną popularnością.