Śmieszna karykatura rysowana ze zdjęcia

 

Z okazji okrągłej rocznicy urodzin czy też jubileuszu ślubu wiele osób zastanawia się, co może podarować bliskim. Coraz częściej pada na portret tworzony na zamówienie przedstawiający jubilatów w otoczeniu bliskich czy przedmiotów nawiązujących do pasji i wykonywanego zawodu. Okazuje się jednak, że największym zainteresowaniem cieszą się zabawne portrety, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzy solenizanta i zaproszonych gości.

Karykatura malowana na podstawie zdjęć

wesoła karykatura ze zdjęciaNajważniejsza kwestia to taka, że nie musimy osobiście stawiać się u osoby tworzącej tego typu dzieła. Obecnie wystarczy przesłać kilka zdjęć osób mających znaleźć się na portrecie oraz dodać ważne informacje na temat wyglądu czy dodatkowych elementów mających znaleźć się na rysunku. Wesoła karykatura ze zdjęcia sprawdzi się na przeróżne okazje, w tym głównie urodziny, śluby czy przejście na emeryturę. Oczywiście dobrze tutaj dopasować format do charakteru danej osoby. Im bardziej wesoły i żartobliwy człowiek, tym na więcej można sobie pozwolić w kwestii tworzonej karykatury. Przed zleceniem wykonania obrazka najlepiej sprawdzić opinie na temat jakości i terminu tworzonych prac. Kolejna kwestia to weryfikacja przykładowych rysunków, aby ocenić czy odpowiada nam styl rysowania internetowego artysty. Trzeba też pamiętać, że ostateczny efekt jest zależny w dużej mierze od liczby i rodzaju przesłanych zdjęć oraz podanych informacji przez zamawiającego.

Nie oczekujmy też, że ktoś narysuje karykaturę „od ręki” w przeciągu kilku dni. Tego typu zlecenia powinny być zamawiane nawet z kilku miesięcznym wyprzedzeniem. Mowa tutaj w szczególności o znanych i polecanych przez innych rysownikach, którzy mają naprawdę sporo pracy i dosyć mocno napięte terminy. Lepiej więc nie zwlekać z tym do ostatniej chwili.