Solidny zlewozmywak z granitu

 

Podczas budowania domu nie możemy zapominać o wyposażaniu najważniejszych pomieszczeń w niezbędny sprzęt. Jedną z rzeczy, o której absolutnie nie możemy zapomnieć podczas wyposażania naszych domów jest zlewozmywak. W naszych domach często korzystamy ze zlewozmywaków w wersjach tradycyjnych. Mowa tutaj o zlewach wykonanych z blachy. Jednak są dostępne również inne rozwiązania.

Nowoczesny zlew do kuchni

zlewozmywaki granitowe narożneTworzenie zlewozmywaków w przeszłości opierało się przede wszystkim o wykorzystywanie do tego celu blachy. Jednak z biegiem lat zaczęto tworzyć również inne zlewozmywaki, których głównym składnikiem budulcowym jest żywica epoksydowa. Po połączeniu tejże żywicy z granitem powstaje materiał bardzo solidny, który doskonale sprawdza się do tworzenia zlewów. Obecnie szczególnie dużą popularnością cieszą się zlewozmywaki granitowe narożne. Idealnie mogą się one sprawdzić w kuchniach o stosunkowo małej powierzchni. Zlewozmywak tego typu montowany jest na meblach, które powinny być przystosowane do utrzymywania takich zlewozmywaków. Chodzi tutaj o to, że zlewozmywaki granitowe są dość ciężkie. Jest to jednak jedyny minus takich zlewozmywaków. Kupno zlewów granitowych niekoniecznie musi być bardzo łatwe. W sklepach spotkać możemy setki najróżniejszych modeli zlewozmywaków. Co ciekawe zlewy granitowe wcale nie muszą kolorystycznie przypominać granit. Dostępne są bowiem wersje zabarwiane.

Na chwilę obecną w naszym kraju działa wiele firm tworzących zlewozmywaki kamienne. Zgłaszając się do nich możemy ustalić dokładne szczegóły co do tego jaki zlewozmywak będziemy potrzebować do naszej kuchni. Jeśli posiadamy kuchnię o dużej powierzchni to można zastanowić się nad zlewozmywakiem dwukomorowym. W kuchni małej lepiej sprawdzą się zaś zlewy narożne.