Specyfiki od podologa

 

Podologia zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób stóp. Ta specjalizacja zyskuje swoją popularność z roku na rok, ponieważ większość z nas w ciągu życia spotyka się z problemami czy schorzeniami stóp. Sportowcy są też częstymi pacjentami gabinetów podologicznych, bo stopy podczas uprawiania sportu są najbardziej narażone na urazy czy choroby.

Produkty do pielęgnacji stóp

preparaty podologiczneNajczęstszym schorzeniem, spotykanym wśród każdej grupy wiekowej, są problemy z paznokciami. Wrastające, bolące paznokcie to zły znak i należy kierować się do lekarza podologa bez wahania. Sportowcy, a w szczególności biegacze, mają też problem zdartych i schodzących paznokci, co nie tylko powoduje okropny ból, ale i nie wygląda zbyt estetycznie. Lekarz podolog zajmuje się każdym schorzeniem w okolicy stopy wraz ze stawami skokowymi. To nie kosmetyczka – specjalista podolog profesjonalnie zdiagnozuje stan chorobowy i może również przepisywać specyfiki na recepty. Preparaty podologiczne są jednak w większości dostępne bez recepty w aptekach czy sklepach internetowych. Produkty do stóp, jakich używa się w gabinetach podologicznych, to między innymi maski do stóp, żele różnego rodzaju (na przykład zmiękczające zrogowaciały naskórek), serum regenerujące. Po konsultacji z lekarzem można stosować preparaty podologiczne w domowym zaciszu do codziennej pielęgnacji stóp. Produkty, mimo tego, że są do profesjonalnego użytku, są na każdą kieszeń.

Warto poprosić podologa o skonstruowanie planu takiej pielęgnacji, by przynosiła ona zamierzone i jak najbardziej efektywne rezultaty. Należy ustalić kolejność wykonywanych zabiegów, używanych produktów oraz dobrać je indywidualnie pod pacjenta i dane schorzenie, by przynosiły oczekiwane skutki. Należy też sprawdzać składy danych preparatów, by zapobiec ewentualnym alergiom.