Stacji ładowania samochodów elektrycznych jest coraz więcej

Nie da się nie zauważyć faktu, że po polskich drogach porusza się coraz więcej samochodów elektrycznych. W dużej mierze jest to zasługa tego, że jazda elektrykiem jest nisko kosztowa. Dodatkowo do zakupu takiego samochodu można uzyskać spore dofinansowanie. No i na pewno na popularność elektryków wpływ ma również to, że powstaje coraz więcej miejsc, w którym samochód można naładować.

Im więcej samochodów tym więcej stacji ładujących

solidne stacje ładowania samochodów elektrycznych od producentaMożna w zasadzie odnaleźć zależność pomiędzy ilością dostępnych punktów ładowania a ilością samochodów elektrycznych rejestrowanych w kolejnych miesiącach. Aut zasilanych energią elektryczną kupujemy coraz więcej, a w zamian za to władze samorządowe stawiają kolejne stacje ładowania. Dzisiaj auto elektryczne możemy naładować praktycznie w każdej małej miejscowości. Pod tym względem jest naprawdę coraz lepiej i wydaje się, że jesteśmy gotowi na jeszcze szybszą elektryfikację. Miasta i miasteczka coraz chętniej ogłaszają przetargi na nowe solidne stacje ładowania samochodów elektrycznych od producenta. Ci, którzy te przetargi wygrywają, bardzo szybko je realizują i stąd też mamy coraz więcej miejsc, w których możemy naładować swój samochód elektryczny. Wszystko to zmierza w bardzo dobrym kierunku i jest duża szansa na to, że na koniec przyszłego roku będziemy mieć w Polsce ponad milion samochodów zasilanych energią elektryczną.

Gdy przychodzi pora na kupno nowego samochodu to coraz częściej decydujemy się na auto całkowicie elektryczne. Jeszcze do niedawna wybieraliśmy auta hybrydowe, ale teraz kupujemy auta stricte elektryczne, bo są one coraz tańsze. Jest też coraz więcej stacji ładowania, więc dalekie podróże nie stanowią już najmniejszego problemu. Auto szybko naładujemy chociażby na stacjach benzynowych w trakcie posiłku.