Stalowa wiata do garażowania samochodów

Garażowanie historycznych samochodów, zwłaszcza odremontowanych pojazdów pancernych, czasem przysparzało nam niemało problemów. Nie wszystkie pojazdy mieściły się bowiem w standardowych garażach, a budowa miejsc parkingowych przeznaczonych do garażowania pojazdów ciężarowych była na naszym terenie niemożliwa, z racji ograniczeń budowlanych działki.

Stalowe wiaty na samochody ciężarowe

wiata na samochodyGarażowanie samochodów na otwartym powietrzu odpadało jednak od razu, nawet jeśli używane były pokrowce na samochody, gdyż pojazdy były zdecydowanie zbyt delikatne, i mogły łatwo ulec uszkodzeniu. Nie byliśmy jednak jedną drużyną mającą problem z garażowaniem pojazdów, gdyż z tym tematem zmagało się dość dużo właścicieli takowych. Jeden z nich podsunął nam idealne rozwiązanie, jakim była modularna, stalowa wiata na samochody ciężarowe. Takie wiaty służyły często na placach budowy jako miejsca do garażowania ciężkich maszyn budowlanych, i mogły być stawiane w dowolnym miejscu bez konieczności posiadania pozwoleń na budowę. Były one bowiem uznawane za tymczasowe konstrukcje, mimo iż najczęściej były budowane do stałego użytku. Nie miały większych ograniczeń co do wielkości samochodów jakie mogły pomieścić, gdyż były całkowicie modularne, składając się ze stalowego szkieletu, do którego mocowano ściany i zadaszenie, oraz wszystkie elementy dodatkowe.

Po dopasowaniu wysokości rusztowania nośnego oraz bramy wjazdowej, mogły one pomieścić dowolnej wielkości pojazd ciężarowy, w tym i odrestaurowane samochody wojskowe i pojazdy specjalnego przeznaczenia. Bardzo ciekawym dodatkiem były moduły służące do rozszerzenia funkcjonalności wiaty, przede wszystkim te które posiadały systemy klimatyzacji czy wtyczki energetyczne, podłączane do sieci elektrycznych.