Sugestywne formy prezentacji multimedialnych

Spacery wirtualne to nowoczesna forma prezentacji firm, terenów otwartych, oraz obiektów zamkniętych. Spacer tego typu prowadzony jest wirtualnymi oczami osoby wchodzącej. To bardzo przyjazna forma prezentacji firmy, zanim klient do niej wejdzie.

Multimedialne prezentacje tworzące spacer wirtualny

atrakcyjne wirtualne wycieczkiPanorama sferyczna przedstawia dwie płaszczyzny, góra – dół i dookoła. Poprzez takie ustawienia mamy wrażenie obrotu wokół własnej osi. Przed rozpoczęciem zdjęć do naszej wirtualnej produkcji, należy dokładnie zapoznać się z przeznaczeniem i celem projektu, oraz miejscem w którym będą realizowane nasze spacery. Jeśli chcemy zaprosić dowolną osobę jak np. potencjalnego klienta, przyjaciela, rodzica, jest to idealny sposób do interaktywnego zapoznania go z przedstawianym miejscem. Wrażenia jakie dają te atrakcyjne wirtualne wycieczki, są niezwykle sugestywne. Bycie w środku prezentacji, możliwość rozglądania się, przechodzenia dalej, poznawania miejsca, wejścia i całego układu organizacyjnego, nie tylko zaprzyjaźnia z otoczeniem, ale przede wszystkim informuje, że nie mamy nic do ukrycia. Uzyskanie bardzo ciekawej prezentacji umożliwiającej uzyskanie dużej szczegółowości na zbliżeniach, a jednocześnie nie obciążającej nadmiernie łącza internetowego to stworzenie panoramy już w rozdzielczości 24577×12299 pikseli, czyli około 300 megapikseli. Aby otworzyć taką panoramę, komputer będzie potrzebował 1,2 GB dostępnej pamięci, którą przeznaczy tylko na wyświetlenie obrazu. Dodatkowo będzie potrzebne około 15 MB na pobranie pliku ( rozmiar panoramy skompresowanej do obrazu JPEG)

Jeżeli to okaże się za dużo dla naszych komputerów, możemy podzielić panoramę na wiele mniejszych. Wówczas fragmenty są wczytywane tylko wtedy jeśli jest to potrzebne ( np. w przypadku zbliżeń). W takim przypadku, obraz jest podzielony na mniejsze rozmiary o rozdzielczości 1024×1024 piksel, co znacząco poprawi komfort oglądania.