Świąteczny prezent od pracodawcy

 

Szukając nowe pracy zwracamy uwagę na to jakie otrzymamy tam warunki. Jest to niezwykle ważne, ponieważ w pracy spędzamy większość swojego wolnego czasu. Dobrze abyśmy byli z nie zadowoleni, abyśmy robili to o lubimy oraz aby atmosfera w pracy była sprzyjająca. Nie o to przecież chodzi żebyśmy tylko odliczali minuty do wyjścia.

Dodatkowe bonusy w firmie

firmowe paczki świąteczneKażda praca jest inna i różni się pod wieloma względami. Dziś skupimy się na tak zwanych benefitach czyli dodatkach i profitach. Czasem jest przecież tak, że wynagrodzenie podstawowe to tylko część faktycznych zysków i zarobków. W wielu firmach są specjalne programy. Na przykład fundusze oszczędnościowe, fundusze emerytalne, kasy zapomogowo-pożyczkowe, wczasy pod gruszą, premie uznaniowe, trzynaste wynagrodzenie lub nawet firmowe paczki świąteczne. Czasem są to niewielkie rzeczy takie jak wspomniane paczki świąteczne, a jednak sprawiają, że pracownik czuje się lepiej, jest bardziej doceniony. Tym bardziej, że w czasie świątecznym zawsze mamy dużo wydatków. Paczki świąteczne przynajmniej część zakupów nam zastępują, bo już słodycze dla dziec i na stół dla gości mamy gotowe. Z innych możliwych dodatków zdarzają się pakiety prywatne opieki medycznej, dodatkowe ubezpieczenia dla pracownika oraz jego najbliższej rodziny, dodatek remontowy, odprawa, karty sportowe do siłowni i innych obiektów. Jak widać firma może dbać o pracownika na wielu poziomach.

W dzisiejszych czasach coraz częściej dochodzi do sytuacji, że to firmy biją się o pracownika a nie na odwrót. Mamy naprawdę ogromny wybór jeśli chodzi o oferty na rynku pracy. Warto więc wiedzieć co pracodawca może nam oferować, aby orientować się czy praca jest faktycznie tak atrakcyjna jak nam się wydaje. Teraz więc wiemy już czego możemy oczekiwać, więc wybór będzie łatwiejszy.