Szlabany chroniące wjazd na parking

 

Z każdym rokiem możemy zaobserwować coraz więcej samochodów na naszych drogach, którym bardzo rzadko towarzyszy powiększanie ilości miejsc parkingowych. Z tego też względu spółdzielnie mieszkaniowe coraz częściej decydują się na ochronę parkingu, który jest zlokalizowany w sąsiedztwie konkretnych bloków i którego miejsca przynależą do właścicieli mieszkań.

Funkcjonalność szlabanu na parkingu

solidne szlabanyDo zabezpieczenia parkingu przed nieproszonymi gośćmi możemy wykorzystać wiele różnorodnych rozwiązań. Jednym z najpopularniejszych wśród nich są solidne szlabany, które ustawiane są przy wjeździe na parking, uniemożliwiając tym samym wjazd każdej osobie, która nie jest w stanie uruchomić mechanizmu podnoszenia szlabanu. Szlabany coraz częściej uruchamiane są specjalnym pilotem, który łączy się z czujką, uruchamiającą mechanizm. Dzięki temu szlaban podnosi się i zamyka bez konieczności wysiadania z samochodu i ręcznego uruchamiania mechanizmu. Aby szlaban mógł być wykorzystywany w sposób efektywny, musi być odpowiednio dobrany pod względem długości. Szlaban powinien charakteryzować się długością wystarczającą na zabezpieczenie całego wjazdu na parking. Im szerszy wjazd na parking, tym dłuższy szlaban. Szlabany wykonywane są z materiałów, które przy próbie ich sforsowania będą w stanie poważnie uszkodzić samochód. Dzięki temu niezwykle rzadko dochodzi do faktycznego staranowania szlabanu.

Szlabany najczęściej wykonywane są w taki sposób, by cechowały się solidnością, ale jednocześnie były odpowiednio widoczne. Dzięki temu stają się parkingowym akcesorium, które bardzo trudno przegapić i w które niezwykle trudno przypadkowo wjechać. Aby to uniemożliwić, szlabany malowane są odblaskowymi farbami o jaskrawych kolorach – najczęściej w kolorze czerwonym i białym.