Wagi do ważenia samochodów

 

Posiadając średnią lub dużą firmę transportową warto jest wyposażyć się w profesjonalne wagi o wysokim tonażu, ponieważ w celu spełnienia wymogów polskich przepisów o ruchu drogowym, każdy transport samochodem ciężarowym ma konkretne ograniczenia co do wagi. Oczywiście wszystko jest uzależnione od rodzaju pojazdu, którym dokonywany jest transport lądowy.

Czy firma transportowa potrzebuje profesjonalnej wagi samochodowej?

wagi samochodowe od producentaWszystko uzależnione jest od tego czym dana firma przewozowa się zajmuje i jakiego typu pojazdami dysponuje. Jeżeli zajmujemy się przewozem materiałów lekkich wielkogabarytowych i na dodatek korzystamy z samochodów ciężarowych to praktycznie problem wagi naszych pojazdów nie dotyczy. Jednak jeżeli zajmujemy się przewozem materiałów ciężkich i dodatkowo o niewielkich gabarytach to bez względu na rodzaj używanych pojazdów czy to osobowych czy nawet ciężarowych, bardzo łatwo możemy złamać przepisy związane z odpowiednim masą całkowitą naszych pojazdów. Oczywiście na masę całkowitą składa się zarówno masa całego pojazdu jak i jego zawartość, czyli w naszym wypadku towaru, który jest przewożony. Dlatego przed wyruszeniem z transportem warto wykorzystać wagi samochodowe od producenta gwarantującego prawidłowe wyniki ważenia. Jest to zazwyczaj jednorazowy zakup a używanie odpowiednich wag samochodowych pozwoli nam na uniknięcie bardzo wielu problemów w przyszłości.

Należy pamiętać, iż parametr taki jak waga całkowita pojazdu widnieje w każdym dowodzie rejestracyjnym wszystkich pojazdów i powinien być szczególnie przestrzegany przez różne firmy transportowe, ponieważ jest on szczegółowo weryfikowany i badany podczas kontroli drogowej dokonywanej przez odpowiednio wyznaczone do tego służby państwowe takie jak Inspekcja Transportu Drogowego