Wakacje w górach

Nadeszła prawdziwa zima i idealnie zbiegła się z zimowymi wakacjami w szkołach, bo jest to czas gdzie dużą ilość dzieci może wyjechać w góry by pojeździć na nartach. Szkoły organizują zbiorowe wycieczki, także jeżeli ktoś chce to może się zabrać i spróbować swoich sił w zimowych sportach, a spora liczba dzieci wyjeżdża z rodzicami i najbliższymi we własnym zakresie. 

Wynajęcie pensjonatu w górach

pensjonat w górachJak się okazuje żeby dostać dobre i dogodne miejsce do spania w górach, to rezerwacje często trzeba robić już na kilka miesięcy wcześniej, gdyż w polskich górach jest zawsze dużo narciarzy, którzy przyjeżdżają tu ze swoimi rodzinami od wielu lat. Najbardziej popularny jest oczywiście pensjonat w górach, bo nadaje on charakterystycznego klimatu, gdzie wracając z całodziennego jeżdżenia na nartach można odpocząć przy kubku grzanego wina z widokiem na ośnieżony stok. Jest wtedy taka ciepła i rodzinna atmosfera i w górach o wiele częściej klienci wola zatrzymać się w pensjonacie aniżeli w hotelu, bo jak wiadomo cena za pensjonat jest o wiele niższa w przeciwieństwie do dużych marż jakie mają hotele, szczególnie w sezonie zimowym, gdzie jest zwiększony ruch. W takich warunkach można wypocząć i naładować baterie, bo mimo iż nieustannie jeździmy na stoku to jest to pozytywne zmęczenie i często czujemy się o wiele lepiej bo takim dniu, niż gdy nic nie robimy.

Cieszy nas fakt, że tak dużo osób korzysta z zimowych wakacji i wyjeżdżają ze znajomymi i rodzinami do pensjonatów w górach. W tym roku śnieg bardzo intensywnie cały czas pada w górach, więc kurorty pękają od ilość gości jacy są. Nie ma również problemów ze stokami, gdyż nawet nie trzeba używać armatek śnieżnych, co pozwala na dłuższe jeżdżenie na stoku, gdyż nie musimy go dośnieżać.