Warsztaty kreatywne dla maluchów

Gdy tylko moja córka zaczęła chodzić, od razu łapała się za różnego rodzaju przybory plastyczne. Na początku były to tylko kredki i karteczki, a później wyciągała starszej córce farbki z plecaka i jakieś brokatowe kleje. Ozdabiała szyszki tym brokatem, lub tworzyła coś z żołędzi. Stwierdziłam, że skoro aż tak bardzo lubi plastykę, to muzę jej pomóc w rozwijaniu umiejętności.

Pomoc w rozwinięciu kreatywności u dziecka

kreatywne warsztaty dla dzieciZaczęłam przeglądać przeróżne kreatywne warsztaty dla dzieci jako zajęcia dodatkowe. Okazało się, że jest ich całkiem sporo. Najwidoczniej było na nie spore zapotrzebowanie. Wiele dzieci uwielbia zajęcia plastyczne i właśnie w najmłodszych latach trzeba u nich tę kreatywność rozwinąć i zacząć ćwiczyć. Później może zaniknąć, jeżeli nie będziemy nic z nią robić. Córkę zapisałam na początek na zajęcia dla najmłodszej grupy uczestników. Jednak tam nie bardzo jej się podobało, bo wszystko już potrafiła. Tam głównie rysowali jakieś kształty, które dla córki nie były problemem i kolorowali kolorowanki. Dlatego uzgodniłam z właścicielką warsztatów, że spróbujemy umieścić ją w grupie dla starszych, gdzie w grę wchodzą również różne zajęcia techniczne i ozdabianie różnych przedmiotów. Byłam ciekawa, jak tam się będzie sprawowała i o dziwo, gdy przyszłam ją odebrać, była zadowolona i roześmiana. Opowiadała mi co robiła podczas zajęć i pokazywała swoje prace. Były naprawdę godne uwagi. Nie żałowałam, że zdecydowałam się na zapisanie jej do grupy dla starszych, bo to było coś dla niej.

Uważam, że zajęcia dodatkowe, to idealny sposób na zajęcie dziecku czasu wolnego. W szkole, czy przedszkolu dziecko nie ma okazji na rozwijanie dodatkowych umiejętności, bo często nie ma na to po prostu czasu. Na zajęciach dodatkowych wszystko tworzy na spokojnie i ma okazje zajrzeć wgłąb siebie.