Wartości soku z noni

Morwa indyjska, czyli noni to owoc pochodzący z rejonów tropikalnych oraz subtropikalnych. Dzięki szeregowi intrygujących właściwości lud Polinezji bardzo polubił tą roślinę, a w szczególności pod postacią soku. Jeśli uważamy, iż dostarczamy naszemu organizmowi za mało substancji odżywczych to jest to idealny produkt dla nas.

Elementy odżywcze noni

sok noni sklepNiekiedy spostrzegamy, iż dostarczamy naszemu organizmowi za mało istotnych dla organizmu składników odżywczych. W związku z tym bardzo poleca się morwę indyjską, czyli noni, z którego niektórzy z nas mogą kojarzyć sok noni sklep z nim znajdziemy przede wszystkim w internecie, jednak niektóre sklepy stacjonarne również oferują ten produkt. Dlaczego jest tak ciekawy? Ponieważ zawiera w sobie bardzo dużo witamin, a przede wszystkim aż 250% zapotrzebowania na witaminę C. Nie można też zapomnieć o innych witaminach jak A, E czy B3. Istotne są również tutaj minerały jak żelazo, magnez, potas oraz inne. Mimo to nie są to jedyne elementy noni. Znajdziemy w tym soku również szereg związków fitochemicznych, do jakich zaliczamy polisacharydy, flawonoidy, lignany, alkaloidy, a także katechiny. Nie można tez nie wspomnieć o około 20 aminokwasach. Dzięki takiej mieszance organizm będzie o wiele lepiej funkcjonował każdego dnia. Bardzo ważne jest również działanie noni przeciwbakteryjne, przeciwutleniające, przeciwzapalne oraz przeciwgrzybiczne.

Jeżeli szukamy zdrowego i smacznego produktu spożywczego to zdecydowanie sok z noni powinien nas zainteresować. Ma on w sobie ogrom właściwości odżywczych mających zbawienny wpływ na ludzki organizm. W związku z tym coraz częściej poleca się regularne spożywanie noni w swojej odpowiednio zbilansowanej diecie jako doskonałe wsparcie ciała na co dzień.