Wiedza sprawdzonych tapicerów

Biorąc pod uwagę, że Twoja tapicerka jest zbiornikiem na różne wycieki i odchody, czyszczenie punktowe stanowi ważną część procedury czyszczenia tapicerki i wiąże się z usuwaniem pojedynczych plam jeden po drugim. Przydatna wskazówka dla majsterkowiczów w tym zakresie zaleca, aby świeży wyciek został natychmiast osuszony białą szmatką, aby większość płynu została wchłonięta, zanim wsiąknie w tkaninę tapicerki. 

Jakie sekrety znają sprawdzeni tapicerzy?

sprawdzony tapicer w szczecinieWiększość ludzi popełnia błąd polegający na szorowaniu lub przecieraniu plamy wilgotną szmatką, która nie tylko spowoduje jej rozprzestrzenienie się, ale także wniknie głębiej we włókna tapicerki. Wie to każdy sprawdzony tapicer w szczecinie. Blotting jest kluczowym elementem czyszczenia tapicerki, ponieważ ogranicza plamę do określonego obszaru, w którym może być usunięta przez właściciela domu lub usunięta przez profesjonalnego sprzątacza poprzez zastosowanie odpowiedniego środka czyszczącego. Wybór środka czyszczącego zależy od dwóch głównych czynników, wśród których pierwszym jest rodzaj tkaniny tapicerki. Rozszyfrowanie tkaniny obiciowej jest prawdopodobnie najbardziej przełomowym krokiem w czyszczeniu tapicerki, ponieważ od tego zależy nie tylko wybór środka czyszczącego, ale również technika czyszczenia, która ma być zastosowana. Tkanina może się różnić od bawełny i wełny po jedwab, sztuczny jedwab, akryl i skórę, a każda z nich wymagałaby innego traktowania ze względu na swoje unikalne cechy. Na przykład środek czyszczący i technika, której używasz do czyszczenia tapicerki bawełnianej, różniłyby się od sposobu obchodzenia się ze skórzaną tapicerką. 

Zwykle renomowani i niezawodni dostawcy usług czyszczenia tapicerki są świadomi różnicy między tkaninami dzięki swojemu wyszkoleniu i wiedzy, jak radzić sobie z sytuacją. Dla porównania właściciel domu może nie być tak dobrze poinformowany i musi zbadać ten aspekt przed podjęciem jakiegokolwiek kroku.