Wielofunkcyjność szlifierek kątowych

 

Na rynku elektronarzędzi znaleźć można wiele szlifierek kątowych. Decydując się na wybór konkretnego modelu powinniśmy wziąć pod uwagę jaka jest średnica tarczy, a także moc urządzenia oglądanego przez nas urządzenia oraz przede wszystkim do czego będzie wykorzystywane.

Cechy szlifierki do metalu Hitachi g23sr

hitachi g23sr do metaluSzlifierka zdobyła dużą popularność, ponieważ jest narzędziem, często o małych, poręcznych rozmiarach, które może być używane do kilku czynności, między innymi cięcia, polerowania, szlifowania oraz satynowania różnego typu twardych materiałów w tym metalu. Jednym z wiodących producentów szlifierek kątowych jest japońska firma Hitachi, która ma w Polsce swoje przedstawicielstwo. Znanym modelem szlifierki jest ponad czterokilogramowa hitachi g23sr do metalu. Cechuje się przede wszystkim liczbą 6600 obrotów na minutę oraz mocą 2000W. Średnica jej tarczy wynosi 230 mm. Jej zaletami są niewątpliwie ergonomiczna obudowa, ułatwiająca trzymanie szlifierki w rękach oraz niska głowica, która ułatwia manewrowanie podczas użytkowania. Wyposażona jest w blokadę wrzeciona, ułatwiającą wymianę tarczy, natomiast zabezpieczenie przeciwpyłowe chroni sprzęt przez zabrudzeniem. Dodatkowo hitachi do metalu posiada nowość, którą jest izolowany silnik, wspomagany przez labiryntowy system chłodzenia. Ponadto ta szlifierka kątowa posiada długą żywotność szczotek węglowych. Standardowym wyposażeniem elektronarzędzia jest osłona tarczy, rękojeść boczna oraz klucz.

Na swój sprzęt producent udziela 2 letniej gwarancji, w przypadku firm 12 miesięcznej rękojmi. Hitachi jest marką na tyle znaną, że jeśli dojdzie do uszkodzenia sprzętu, producent naprawi go w krótkim czasie. Jednak nie należy się nad tym zastanawiać, ponieważ szlifierka tej firmy działa bezawaryjnie.