Wkład apteczki podręcznej

Można powiedzieć, że wypadki chodzą po ludziach i tak naprawdę nigdy nie wiemy, kiedy coś nas może spotkać. Zwykłe otarcie, przecięcie, czy oparzenie, może wymagać udzielenia pierwszej pomocy, więc warto mieć zawsze pod ręką apteczkę. 

Co zawierają apteczki zgodne z normą DIN?  

apteczka din 13164Na rynku dostaniemy różne apteczki, które posiadają minimalne wyposażenie, albo wersję bogatą. Zgodnie z polskim prawem, nie ma obowiązku stosowanie apteczek spełniających określone normy DIN, ale jednak lepiej ją mieć, bo posiada ona wszystkie potrzebne elementy. Apteczka DIN 13164 jest zgodna ze wszystkimi unijnymi normami i może być stosowana w domu, pracy i samochodzie. Na swoim wyposażeniu ma zestaw najważniejszych opatrunków i kompresów w różnym rozmiarze, oraz komplet jednorazowych gazików jałowych. Konieczne są opaski uciskowe, które nakładane są na zabezpieczone miejsce, lub w celu usztywnienia kończyny. Przydatne w szybkim odkażaniu ran są chusteczki nasączone alkoholem, które także znajdziemy w tej apteczce. Ważnym elementem jest plastikowy ustnik do wykonania sztucznego oddychania, gdyż często ratuje życie osobom poszkodowanym. Apteczki DIN mają też w swoim składzie koc ratunkowy, którym możemy okryć siebie, lub osobę poszkodowaną w wypadku w celu nie dopuszczenia do wychłodzenia. Chusty elastyczne i trójkątne, pomogą nam usztywnić i unieruchomić uszkodzone kończyny górne. Dla naszego bezpieczeństwa, w apteczce są też jednorazowe rękawiczki nylonowe, które powinniśmy zakładać zawsze kiedy udzielamy komuś pomocy.

Apteczki możemy zakupić w każdym sklepie motoryzacyjnym, lub w sklepach internetowych. Warto przed zakupem danego modelu, sprawdzić czy jest zgodny z normami DIN, gdyż posiada bogate wyposażenie, mogące nam, lub naszym bliskim uratować życie.