Wkładka zamkowa od LOB

Wkładki zamkowe od LOB są używane od kilku dekad, a sama firma doskonale znana, choćby przez wzgląd na rozpowszechnienie kluczy, oraz ich wzorników, produkowanych właśnie przez nią. Choć LOB w ofercie ma głównie same wkładki zamkowe, w bardzo odmiennych formach, w ostatnich latach pojawiło się tam również wiele niestandardowych produktów.

Wkładki zamkowe z wewnętrzną gałką i regulatorem

wkładka lob z gałkąJednym z takowych niestandardowych produktów są klamki i gałki z wmontowanymi wkładami zamkowymi, będącymi najczęściej wersjami antywłamaniowymi czy nawet utrzymanymi w systemie Master Key. Wkładka LOB z gałką jest równie kompatybilna co sama wkładka, i pasuje do większości rodzajów drzwi. Mimo iż gałka nie umożliwia otwierania drzwi tak jak ma to miejsce w przypadku klamki, jest wyposażona w regulator, pozwalający na zablokowanie zamka całkowicie, tak by nie mógł być otwarty bez zwolnienia blokady, umieszczonej w gałce. Jest to przydatne akcesorium, zwłaszcza w momencie zgubienia kluczy. Sama gałka może mieć najróżniejszy wygląd, tak by mogła być bez problemu dopasowana do wyglądu drzwi. Najpopularniejsze gałki są wykonane z drewna, choć w niektórych przypadkach lepsze będą gałki z tworzyw sztucznych, lepiej wpasowujące się w wygląd pomieszczeń przemysłowych i użytkowych. Gałki wyposażone są fabrycznie w przedłużone wkładki, których nie można usunąć, aczkolwiek w razie potrzeby mogą być wymieniane przez pracowników firmy LOB w jednym z punktów serwisowych.

Wkładki z gałkami nie są szczególnie drogie, a cena głównie zależy od ich rodzaju i wykonania. Dla osób poszukujących gałek drzwiowych z wkładem zamkowym są więc idealnym wyborem, zwłaszcza biorąc pod uwagę duży wybór materiałów z jakich są wykonane, oraz możliwość dołączenia ich do systemu Master Key.