Właściwa utylizacja ścieków przydomowych

 

Każdy kto buduje dom musi zastanowić się nad rozwiązaniem sytuacji że ścianami. Niestety nie wszędzie poprowadzona jest kanalizacja miejska. Niektórzy czekają na jej podłączenie, z kolei w innych miejscach jest to niemożliwe. Rozproszona zabudowa sprawia, iż jest jest możliwe położenie przewodów kanalizacyjnych i podciągnięcie ich do każdego z domów jednorodzinnych znajdujących się na przedmieścia lub wsi.

Zalety posiadania przydomowej oczyszczalni ścieków

domowa oczyszczalnia ściekówNa szczęście na rynku istnieją sposoby, które pozwalają na skuteczne rozwiązanie tego problemu. Jednym z nich jest budowa takiej instalacji jaką jest domowa oczyszczalnia ścieków. W ostatnich latach cieszy się bardzo dużą popularnością. Nic dziwnego. Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się bezproblemową utylizacja ścieków domowych, przy jednoczesnym zachowaniu niskich kosztów eksploatacyjnych. Budowa domowej oczyszczalni ścieków z pewnością będzie także krokiem ku ekologii. Do ekosystemu nie przedostają się szkodliwe i chemiczne związki, które są przecież powszechnie stosowane w domowych gospodarstwach. Co prawda budowa przydomowej oczyszczalni ścieków kosztuje nieco więcej niż wstawienie tradycyjnego szamba, jednakże z pewnością inwestycja ta zwróci się na przestrzeni kilku lat. Na rynku dostępnych jest kilka wariantów takich instalacji. Dostępne są oczyszczalnie drenażowe, biologiczne lub roślinne. W Polsce najczęściej stosuje się budowę oczyszczalni drenażowej.

Podsumowując, stojąc przez wyzwaniem budowy instalacji, która zajmie się ściekami w domu, koniecznie trzeba rozważyć domową oczyszczalnię ścieków. Instalacja ta co prawda jest nieco bardziej kosztowna od tradycyjnych szamb, jednakże w perspektywie lat inwestycja ta się zwraca. Jest ona także bardzo atrakcyjna pod kątem braku konieczności wywozu odpadów, czego nie można z kolei powiedzieć szambie ekologicznym.