Wybieramy moduły fotowoltaiczne

Wiosna jest najlepszym momentem na sprzedaż fotowoltaiki, gdyż montaż paneli stanowi doskonały sposób na przetworzenie energii słońca na energię elektryczną. Proces ten jest bardzo prosty. Panele fotowoltaiczne powodują przekształcenie promieniowania słonecznego na prąd stały, a następnie inwerter zmienia go na prąd przemienny, jaki płynie w gniazdach elektrycznych. Dzięki temu energia słoneczna może być wykorzystana w naszych domach.

Montaż nowoczesnych modułów fotowoltaicznych

nowoczesne moduły fotowoltaiczne piłaNajczęściej panele fotowoltaiczne montuje się na dachach domów albo na gruncie, o ile nie są przysłonięte przez inne obiekty. Instalacja fotowolaticzna wykorzystuje dotychczasową instalację elektryczną, jednak włącza się do niej mikroistalację fotowoltaiczną. Istotne jest to, aby przewody były przewodami solarnymi o właściwym przekroju, który jest zależny od mocy instalacji. Jeśli zainteresowały nas nowoczesne moduły fotowoltaiczne piła jest odpowiednim miastem do ich zamówienia. Obecnie wykorzystywane są trzy rodzaje ogniw fotowoltaicznych, w tym monokrystaliczne, polikrystaliczne i z krzemu aformicznego. Różnią się one przede wszystkim materiałem półprzewodnikowym. Montaż monokrystalicznych modułów jest polecany przede wszystkim w miejscach o niewielkiej powierzchni, które jednocześnie są mocno nasłonecznione. Wielokrotnie w instalacjach fotowoltaicznych wykorzystywane są moduły polikrystaliczne, które łączą w sobie dużą ilość kryształów krzemu. Doskonale sprawdzają się w miejscach, które mają duża powierzchnię instalacyjną, jak również warunki słabszego nasłonecznienia.

Natomiast panele z krzemy amorficznego stanowią trzeci rodzaj modułów, które są jednocześnie najtańszą opcją. Wyróżnia je lekkość, dlatego zazwyczaj są montowane na elewacjach budynków. Wiele osób myli panele fotowoltaiczne z kolektorami słonecznymi, które potocznie są nazywane solarami. Obie technologie wykorzystują promieniowanie słoneczne, jednak kolektory wytwarzają ciepło służące do ogrzewania domu, a nie energię elektryczną.