Wybór odpowiedniego roweru to kluczowa sprawa

 

O rowerach znanych marek można opowiadać wiele. Można chwalić same rowery, obsługę klienta w firmowym sklepie czy też profesjonalny serwis. Aby dołączyć do grona zadowolonych użytkowników danej firmy, trzeba się jednak najpierw zdecydować, którą z nich wybrać i której z nich zaufać. 

Cóż wiemy o krossie evado 3.0?

kross evado 3.0Najlepiej wybrać tę markę, która oferuje serwis w Polsce. W ten sposób będziemy zabezpieczeni w razie gdyby nasz rower posiadał jakąś wadę fabryczną, a czas, który jednoślad będzie musiał spędzić w serwisie, będzie stosunkowo krótki. Ponadto warto postawić na te firmy, które dają gwarancję dożywotnią. Najważniejsze jest jednak dopasowanie roweru do naszego wzrostu i ciała. Należy wybrać rozmiar kół, ustawienie siodełka i kierownicy. Ostatnio polecono mi, bym wybrała się do sklepu Krossa, by ktoś z obsługi wytłumaczył mi, jak prawidłowo dobrać rower. Pracownik polecił mi Kross evado 3.0 – rower o rozmiarze kół 28′, który świetnie sprawdza się przy jeździe zarówno po nawierzchniach asfaltowych, jak i leśnych drogach. Ponadto przestrzegł mnie, że niewłaściwe dobranie rozmiaru roweru może spowodować ból, nie tylko głowy z powodu podjęcia błędnej i nieprzemyślanej decyzji, ale także naszych stawów, które będą cierpieć przez pedałowanie. Rower musi idealnie dopasować się do ciała, dlatego ważne jest, aby poświęcić czas na przeczytanie fachowych artykułów i dowiedzenie się, jaki jest właściwy rozmiar dla danej osoby.

Jeśli przeprowadziliśmy dokładny wywiad i zasięgnęliśmy rady doświadczonych cyklistów, jesteśmy gotowi na kupno roweru. Pamiętajmy jednak, żeby stawiać na sprzęt sprawdzony i polecany przez sprzedawców, bo przecież nasz jednoślad będzie nam on służył przez długie lata i przejedziemy nim tysiące kilometrów.