Wydajna pompa do oczka wodnego

Oczko wodne w naszym ogrodzie to z pewnością bardzo ciekawy dodatek, który doda charakteru niejednemu ogrodowi. Niemniej jednak koniecznie trzeba pamiętać o tym żeby w naszym ogrodzie znajdowały się specjalne urządzenia pozwalające na wprawienie wody w ruch. Jeśli dopuścimy do tego żeby woda w naszym oczku wodnym była wodą stojącą to szybko zamieni się ona w bagno porośnięte glonami.

Budowa oczka wodnego – pompa

pompa do oczka wodnegoWoda w oczku wodnym musi być albo filtrowana albo wprawiana w ruch by nie dopuścić do rozrastania się na jej powierzchni glonów. W związku z tym konieczne jest kupno specjalnych urządzeń. Jednym z nich, o którym warto wspomnieć jest pompa do oczka wodnego. Obecnie na rynku znaleźć można bardzo dużo różnych urządzeń tego typu. Wybór odpowiedniego z nich jest jednak kwestią dość skomplikowaną. Żeby dobrać odpowiednią pompę do naszego akwenu musimy zwrócić uwagę na trzy główne parametry. Pierwszym z nich jest moc pompy. Musi być ona adekwatna do tego jak dużo wody ma być przez pompę tłoczone oraz na jaką wysokość. Drugą kwestią jest wydajność takich pomp. Podobno idealnym rozwiązaniem jest dobranie takiej pompy, która w ciągu godziny będzie w stanie przepompować połowę całej wody zebranej w naszym oczku. Ostatnią z kluczowych kwestii jest wysokość słupa wody. Ten parametr tyczy się jednak tylko tych oczek wodnych, w których chcemy posiadać fontannę. Niewątpliwie taka ozdoba była bardzo estetyczna a dodatkowo wprawiałaby wodę w ruch. 

Najlepszym miejscem do zrobienia zakupów potrzebnych do budowy oczka wodnego są sklepy internetowe. W sieci znaleźć można bardzo dużo różnych sklepów, które oferują towary dla fanów stawów i oczek wodnych. Jeśli jednak zależy nam na kupnie w sklepie stacjonarnym to warto w Internecie poszukać adresów, pod którymi znajdziemy taki sklep.