Wyjątkowe wnętrze z lustrem przecieranym

 

Jak podkreślić wyjątkowość wnętrza, jednocześnie dodając mu światła i niezwykłego charakteru? Lustra kojarzą nam się z łazienką czy przedpokojem, jednak nie tylko tam znajdują zastosowanie. Piękny salon z lustrem powiększającym przestrzeń powieszonym nad komodą, a może sypialnia z lustrem niemalże na wysokość ściany – każde wnętrze można podkreślić za pomocą odpowiedniego lustra.

Zastosowanie lustra przecieranego białego

lustro przecierane białeKiedy wejdziemy do salonu luster czy innego miejsca, w którym można je kupić, z pewnością zaskoczy nas szeroki wybór zarówno wykończenia powierzchni, jak i ram. Tak naprawdę trudno się na coś zdecydować, jeżeli nie mamy jasno określonych wymagań. Warto natomiast obejrzeć jakieś lustro przecierane białe – ponieważ może zaskoczyć nas nie tylko jakość jego wykonania, ale także delikatne piękno i zagadkowość, które dostarcza. Choć wydawać by się mogło, że lustro ze zdobioną ramą, przecieraną w stylu retro może pasować tylko do wnętrz o podobnym charakterze, nic bardziej mylnego. Jako wyjątkowy akcent lustro z ozdobną ramą można wprowadzić do nawet bardzo nowoczesnego wnętrza, a także takiego urządzonego w sposób minimalistyczny. Wtedy będzie odcinać się nieco od otoczenia, zwracać na siebie uwagę, jednocześnie skłaniać do refleksji. Z całą pewnością doda przestrzeni i lekkości wnętrzu, nawet jeżeli jego rama będzie masywna i zdobiona. Rozjaśni pokój, optycznie go powiększając.

O wyjątkowości wnętrza często decydują odpowiednio dobrane dodatki i elementy wystroju. Niebagatelne lustro w ozdobnej ramie może odmienić i podkreślić każde wnętrze. Nie musi być to przedpokój czy łazienka, gdyż lustra przydadzą się w każdym miejscu. Wystarczy zadecydować o wielkości i umiejscowieniu lustra, a pokój nabiera nowego charakteru.