Zalety nowoczesny nawierzchni sportowych

 

Jako były lekkoatleta i miłośnik piłki nożnej jestem pełen podziwu dla obiektów sportowych, na których w dzisiejszych czasach trenują moje dzieci i z których sam mogę korzystać. Zarówno boiska szkolne, hale gimnastyczne, orliki, boiska do koszykówki czy bieżnie są dziś bowiem na nieporównywalnie wyższym poziomie, niż za moich czasów. 

Profesjonalna nawierzchnia w klubach fitness

nawierzchnia sportowaSam od wielu lat nie startuję już w zawodach, a w piłkę nożną gram już typowo hobbystycznie co wcale nie oznacza, że nie uprawiam aktywnie żadnego sportu. Moją pasją stał się crossfit i trzy razy w tygodniu odwiedzam pobliski klub fitness, w którym mam wykupiony karnet. Bardzo się cieszą, że w klubie, który wygrałem zamontowana jest dobra nawierzchnia sportowa, która nie odbiega od światowych standardów i jest bardzo istotna przy intensywnym treningu. Chociaż jakość nawierzchni sportowych kojarzy się przede wszystkim z salami gimnastycznymi, to prawda jest taka, że w klubach fitness ma ona nie mniejsze znaczenie, ponieważ wiele ćwiczeń jest wykonywanych przy wykorzystaniu przyczepności podłogi, a ewentualne poślizgnięcie przy treningu z obciążeniem mogłoby skończyć się bardzo poważną kontuzją. Dobra nawierzchnia, poza przyczepnością, powinna też amortyzować wstrząsy chroniąc stawy osób ćwiczących i być przede wszystkim odpowiednio wzmocniona zwłaszcza w miejscach, gdzie odbywają się treningi ze sztangami, które mogą z impetem uderzyć w podłogę.

Kluby fitness w Polsce przebojem zdobyły rynek, ale z czasem konkurencja na tym rynku znacznie wzrosła, dlatego ich właściciele muszą inwestować w sprzęt i wyposażenie, żeby nie stracić swoich klientów. Poza sztangami i maszynami do ćwiczeń siłowych muszą oni też pamiętać o odpowiednie nawierzchni w swoim klubie, ponieważ jest to równie istotne, jak jakość maszyn do ćwiczeń.