Zasady dobrej księgowości

Nie każdy może być dobrym pracownikiem w biurze rachunkowym, bo to praca, która wymaga dużego zaangażowania i poświęcenia sporo czasu na naukę. W rachunkowości pracują tylko najbardziej wytrwali, którzy chcą się ciągle doszkalać.

Zakres obowiązków w księgowości

księgowość w ToruniuDobry księgowy powinien skończyć odpowiednie studia wyższe na kierunku Rachunkowość i Podatki oraz odbyć przynajmniej dwuletnią praktykę w dużej firmie, lub w biurze rachunkowym. Tylko połączenie teorii z praktyką może skutkować wysoką jakością usług rachunkowych. Księgowość w Toruniu jest ciągle na najwyższym poziomie, bo w tym mieście mnóstwo osób szkoli się właśnie w tym zawodzie. Przedsiębiorca może wybrać samodzielną księgową, która będzie u niego zatrudnione na etacie, albo skorzystać z usług księgowych świadczonych przez biura. Obie opcje są korzystne, jednak cenowo znacznie się różnią. Najtaniej jest korzystać z biur księgowych, bo świadczą kompleksowe usługi za wartość nawet jednej trzeciej kwoty wynagrodzenia samodzielnej księgowej. W biurze poza księgowymi pracują jej pomocnicy i kadrowe, które zajmują się wszystkimi sprawami pracowniczymi. Możemy wykupić tylko usługę księgową, albo też skorzystać z usług kadrowych dla zatrudnionych pracowników. Ponadto biura świadczą też usługi doradcze w zakresie optymalizacji kosztów, które często się zawierają w opłakanym comiesięcznym abonamencie. Księgowość głównie się zajmuje ewidencjonowaniem faktur, prowadzeniem książki przychodów i rozchodów oraz pełnej ksiąg dla spółek. 

W Toruniu ceny za usługi są ustalane indywidualnie przez każe biuro rachunkowe. Najczęściej biorą pod uwagę ilość miesięcznych faktur zakupowych i sprzedażowych oraz rodzaj i wielkość prowadzonego przedsiębiorstwa. Najniższy abonament to około sto złotych.