Zdrowe uzupełnianie flory bakteryjnej

 

Bardzo duża liczba osób jak pokazują badania ma niedobory w swojej florze bakteryjnej, która naturalnie powinno się przyswajać z różnych pokarmów najczęściej nabiału. Niestety jeszcze większa liczba osób ma nietolerancję laktozy, która jest zawarta w produktach nabiału, które tak często są kupowane przez ludzi , lecz ich nie przyswajają.

Bakterie w saszetkach na ratunek

bakterie kefirowe w saszetkachNajwiększa liczba bakterii, która jest niezwykle ważna dla naszego organizmu są zawarte w licznych kefirach, lecz jak wspominaliśmy nie wpływają one pozytywnie na układ trawienny, przez co wiele osób ma później problemu żołądkowe. Jednak na miarę dwudziestego pierwszego wieku przychodzi rozwiązanie, gdyż można już na rynku kupić bakterie kefirowe w saszetkach, które rozpuszcza się w wodzie i wypija. Jedna saszetka a w zupełności nam wystarczy na kilka dni jako podstawowe uzupełnienie bakterii w naszym organizmie, które służą nam do trawienia innych produktów jakie spożywamy. Dzięki temu nie będziemy już mieli problemów żołądkowych związanymi z nie trawieniem produktów mlecznych, tylko w naturalny prosty sposób zaspokoimy nasz układ pokarmowy odpowiednim bakteriami. Warto również dodać, że w takich saszetkach jest rożne stężenie takich bakterii, także w zależności od wieku kupujemy sobie saszetkę z odpowiednią dla nas ilością takich bakterii, więc można kupować je nawet dla małych dzieci, dzięki czemu od początku dbamy o ich florę bakteryjną.

Jest to dowód na to, że nowoczesna technologia jest w stanie pomóc jeszcze większej liczbie osób i nie muszą oni rezygnować ze spożywania nabiału jako podstawowego źródła bakterii, gdyż uzupełnią je tymi ze specjalnych saszetek. Wystarczy raz się przekonać jaki pozytywny wpływ na nasz organizm ma spożywania takich bakterii, aby się do nich przekonać.