Marmur to kamień naturalny z rodziny wapieni. Jest to nielaminowana skała metamorficzna sprzed milionów lat. Marmur to najbardziej wszechstronny, miękki i porowaty kamień naturalny. Jest dostępny w różnych kolorach, fakturach, wzorach i wzorach. W dzisiejszych czasach jest on używany jako materiał dekoracyjny na ścianach, podłogach czy blatach.

Jak czyścić marmurową powierzchnię?

marmur na podłodzeWażne jest, aby marmurowe podłogi wyglądały czysto, elegancko i pięknie. W tym celu konieczne jest regularne czyszczenie i konserwacja. Mówiąc o środkach czyszczących do marmurowych posadzek, zawsze należy unikać kwaśnych środków czyszczących, takich jak ocet, amoniak czy wybielacze. Będą one uszkadzać marmur, który straci swój blask. Ważne jest użycie środka czyszczącego o neutralnym pH. Marmur na podłodze należy czyścić za pomocą wysoce rozcieńczonej mieszaniny produktów o neutralnym pH i wody lub rozcieńczonego roztworu mydła i płynu do mycia naczyń. Można także używać sody oczyszczonej, lekkiego detergentu do mycia naczyń, wody utlenionej czy alkoholu. Wszystkie środki czyszczące o neutralnym pH mogą być używane do czyszczenia marmurowych podłóg. Podłogi marmurowe nie mogą być skutecznie czyszczone przy użyciu konwencjonalnych metod czyszczenia. Czyszczenie za pomocą mopa z użyciem chemikaliów może być szkodliwe zarówno dla ludzi wokół, jak i dla podłogi ze względu na narażenie na toksyczne i szkodliwe ślady substancji chemicznych. Szorowanie twardymi szczotkami spowoduje również uszkodzenie marmuru i podrapanie go. Dlatego zaleca się czyszczenie parą, ponieważ ta metoda jest szybsza i wydajniejsza.

Marmur to popularny kamień ze względu na wyjątkowe piękno i elegancję. Jednak wymagana jest jego odpowiednia pielęgnacja i konserwacja, aby wyglądał jak najlepiej. Marmur może wchłaniać brud i łatwo przyciągać bakterie ze względu na porowatą naturę. Aby go wyczyścić, można potrzebować skutecznego sprzętu do czyszczenia.