Moja córka chce nauczyć się jeździć na koniu. Jako że jest mała, bo ma dopiero sześć lat, dla jej bezpieczeństwa, pierwsze kroki w jeździe konno będzie stawiała na kucyku. W ten sposób uda się jej opanować zwierze, zaznajomić z nim i sama przekona się, czy aby na pewno jest to hobby dla niej.

Siodełko bardzo wszechstronne

siodło wszechstronneWraz z mężem wpadliśmy na pomysł, żeby kupić siodło wszechstronne, dostosowane do wieku i preferencji naszej córki. Chcemy, żeby uczyła się jeździć na najlepszym siodle już na początku swojej kariery. Wybraliśmy siodło, które będzie wspaniale nadawało się do różnych stylu i technik jazdy. Nie mamy w tej kwestii dużego doświadczenia, jednakże wybrane przez nas siodło okazało się, że jest na tyle duże, by sześciolatka mogła w nim wygodnie siedzieć i nie spaść. Jest też bardzo wygodne, bo wykonane ze skór bydlęcych. Nie chcieliśmy inwestować w inne, tańsze zamienniki obicia siodła. Terlica jest wykonana z żywicy i domieszki włókna szklanego. Sprzedający powiedział, że będzie nadawało się na krótkie przejażdżki oraz na dłuższej rajdy, bo z siodła wszechstronnego korzystają także zawodowi kowboje i jeźdźcy. Pocieszający jest fakt, że dostaliśmy na nie dwuletnią gwarancję. Mimo że produkt jest wykonany z najlepszych skór, dobrze mieć zapewnienie, że w razie niespodziewanego zerwania lub pęknięcia będzie można liczyć na firmę i ich serwis. Już nie mogę się doczekać, aż nasza córeczka będzie po raz pierwszy siodłać naszym prezentem swojego konia!

Mam nadzieję, że moja mała kowbojka będzie nadal z takim zapałem chodziła do stajni doglądać swojego rumaka. Musi się także nauczyć, że koń to duże zwierzę, którym trzeba się zajmować i opiekować – by był tak miły i przyjazny musi codziennie zabiegać o jego pasze, owies i dostęp do świeżej wody.