W Polsce znajdziemy dziesiątki przeróżnych producentów produktów kosmetyków do pielęgnacji i mycia samochodów. Ich oferta cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ prawie każdy posiada samochód, o który systematycznie dba.

Ile kosztują kosmetyki do samochodu?

kosmetyki samochodowe dystrybucjaRynek produktów samochodowych jest wart wiele milionów złotych, ponieważ istnieje sporo kategorii tych wyrobów. Przede wszystkim zalicza się do nich kosmetyki do czyszczenia, polerowania, woskowania, odmrażania i odtłuszczania. Jeżeli chcemy kupić dobre kosmetyki samochodowe dystrybucja ich jest prowadzona w każdym sklepie motoryzacyjnym. Są to przede wszystkim produkty wysokiej jakości dostosowane do profesjonalnego zastosowania. Największą grupę tychże kosmetyków stanowią produkty do mycia, czyli przeróżne szampony w postaci płynów, aktywnych pian czy żeli, a także spray’ów do czyszczenia silnika lub podwozia. Także znajdziemy sporo preparatów do woskowania i polerowania w formie past, mleczek i wosków. Bardzo popularne są preparaty do dekontaminacji lakieru, konserwacji dachów w modelach cabrio, odrdzewiaczy i odtłuszczaczy lakieru. Nowością są kosmetyki do samodzielnego usuwania drobnych zarysowań na lakierze w formie pisaków, past, czy kremów, które wciera się w powierzchnię karoserii. Przy regularnym stosowaniu odpowiednich kosmetyków samochodowych, nasz pojazd będzie doskonale wyglądał nawet po wielu latach użytkowania. Wiele z nich jest opartych na naturalnych olejkach i składnikach, które idealnie pielęgnują poszczególne powierzchnie.

Z takich produktów korzystają wszyscy kierowcy, a także salony samochodowe, wypożyczalnie pojazdów, autoryzowane serwisy czy profesjonalne myjnie ręczne. Dokładne czyszczenie i konserwacja pojazdu wymaga zastosowanie profesjonalnych produktów.