Wybieramy klawiaturę do stanowiska gamingowego

Coraz więcej możemy usłyszeć o tym, jak istotny jest wybór odpowiedniej klawiatury. Interesują się tym nie tylko osoby pracujące biurowo, ale także miłośnicy gier. Gracze, który kompletują swoje pierwsze stanowisko, często zastanawiają się, jaką klawiaturę powinni zakupić.

Jaka klawiatura dla gracza?

klawiatury mechaniczneNa rynku znajdziemy klawiatury mechaniczne, membranowe i hybrydowe, które łączą cechy tych dwóch poprzednich. Te, które najczęściej znajdziemy w marketach elektronicznych, to klawiatury membranowe. Ich dużą zaletą jest atrakcyjna cena, która wynika z niskich kosztów produkcji. Klawiatura membranowa jest dość cicha – właśnie dzięki membranom, które znajdują się pod klawiszami. Nadaje się idealnie do codziennego użytku oraz dla graczy wykorzystujących w codziennych rozgrywkach mysz. Niestety, klawiatury membranowe są znacznie mniej wytrzymałe – większość modeli po 10 milionach wciśnięć danego klawisza zaczyna się zwyczajnie zużywać. Jeżeli poszukujemy klawiatury na kilka lat, warto zainwestować w klawiaturę mechaniczną. W tym modelu, każdy klawisz ma swój osobny przełącznik i wraca do pierwotnej pozycji od razu po wciśnięciu. W przeciwieństwie do klawiatur membranowych, klawiatury mechaniczne działają już znacznie głośniej. Komfort pisania na nich jest jednak znacznie wyższy, a pisanie na nich sprawia dużo satysfakcji. Zużywają się także znacznie wolniej, dzięki czemu zakupiony sprzęt starcza na wiele lat użytkowania. Klawiatury mechaniczne sprawdzą się idealnie u graczy, którzy często sięgają po tytuły platformowe, akcji oraz rougelike, a także gry wymagające korzystania z czatu tekstowego.

Wybór odpowiedniej klawiatury zależy od tego, w co najczęściej gramy. Warto jednak poświęcić temu więcej uwagi i wybrać sprzęt, który posłuży nam długo i dzięki któremu przejdziemy przez wiele niezapomnianych rozgrywek.