Zastosowanie imadeł maszynowych

Szereg prac wymaga odpowiedniej obróbki materiałów. Dotyczy to także niewielkich elementów. W przypadku tych, które wykonano ze stali, niejednokrotnie zachodzi potrzeba ich frezowania lub szlifowania. Ciężko zrobić to bez odpowiednio zamocowanego elementu. Wykonywanie takich czynności bez odpowiedniego przygotowania stanowiska pracy, może skończyć się po prostu zniszczeniem elementu. Dlatego warto wykorzystywać narzędzia pomocnicze.

Jakie imadło wybrać do warsztatu?

imadło maszynowe 200Elementy tego typu są bardzo popularne. Można je znaleźć nawet w garażu majsterkowicza. Najczęściej przymocowane są do stołu roboczego, dlatego, ponieważ niezbędne jest odpowiednie podłoże i mocne dokręcenie imadła do powierzchni, by sprawdzało się w swojej roli. Wszystko dlatego, iż urządzenie służy do tymczasowego mocowania elementów. Dlatego imadło maszynowe 200 to jedno z podstawowych narzędzi, jeśli chodzi o obróbkę niewielkich materiałów. Sprawdza się zarówno przy okazji frezowania i szlifowania, jak również w trakcie innych prac. Innym, bardziej nowoczesnym typem imadła, jest imadło maszynowe precyzyjne, które wykorzystuje się przy okazji technologii CNC. Podobnie jak standardowe imadło, to również wyposażone jest w szczęki i zapewnia wysoką siłę ścisku. Dzięki temu maszyny, które odpowiadają za obróbkę poszczególnych materiałów, mogą wykonywać swoją pracę na odpowiednim poziomie.

Imadła wykonuje się ze stopu stali. Są z reguły dość masywne, a jednocześnie bardzo wytrzymałe. Standardowe imadło wyposażone jest w dwie, zaciskowe szczęki. Ich rozstaw reguluje się przy pomocy specjalnego pokrętła, które przymocowane jest do śruby. Ta odpowiada za zwiększanie i zmniejszanie rozstawu zacisków imadła. Na rynku dostępnych jest wiele modeli tego typu produktów o różnej wielkości.