Poduszki do huśtawek ogrodowych

 

Huśtawki czy duże leżanki ogrodowe są niemal obowiązkową częścią każdego ogrodu. Umożliwiają bowiem wygodny relaks w przyjemnym otoczeniu ogrodu, i najczęściej same z siebie bywają dość komfortowe. W wielu przypadkach nie należą jednak do szczególnie wytrzymałych i żywotnych, jak przekonał się niejeden właściciel takowych.

Szycie poduszek do mebli ogrodowych na zamówienie

poduszki ogrodowe na wymiarNiektóre poduszki do mebli ogrodowych są tak mało trwałe, iż ulegają poważnym uszkodzeniom czy zabrudzeniu już po kilku tygodniach na zewnątrz. Nie jest to coś co byłoby oczekiwanym, zwłaszcza od wyposażenia które ma być używane na otwartym powietrzu, aczkolwiek zdarza się czasem. Właściciele mebli ogrodowych z poduszkami preferują zamawiać poduszki ogrodowe na wymiar zamiast wymieniać uszkodzone poduszki na nowe od tego samego producenta. Wiele firm które wykonuje poduszki do ogrodowych mebli przystosowuje je znacznie lepiej do warunków w jakich mają być wykorzystywane. Szyte są najczęściej z syntetycznego materiału wodoodpornego, i mają wypełnienie tak samo niepodatne na wilgoć jak na wysokie temperatury. Nie ulegają więc uszkodzeniom łatwo, a po zabrudzeniu są łatwe do doczyszczenia, i nie mają zbyt dużych ograniczeń co do sposobu prania. Niemal zawsze są natomiast znacznie bardziej komfortowe niż dowolne poduszki dodawane do mebli fabrycznie, i pozwalają na zauważalne podniesienie komfortu wypoczynku na dowolnej leżance czy krześle ogrodowym.

Poduszki szyte na zamówienie są bardzo często zamawiane przez osoby które posiadają meble, których poduszki mają nietypowe, niestandardowe kształty czy rozmiary. Do takich mebli bowiem najtrudniej znaleźć odpowiednie poduszki by wymienić je w meblach w ogrodzie. Wykonanie jednej poduszki, nawet mającej największe rozmiary nie zajmuje dłużej niż jeden dzień.